RÓWNONOC WRZESIEŃ 2023

Równonoc jesienna to wydarzenie astronomiczne, które ma miejsce około 22-23 września na półkuli północnej (i około 20-21 marca na półkuli południowej). W tym czasie dzień i noc są w przybliżeniu równej długości na całym świecie. Z duchowego punktu widzenia równonoc jesienna przybiera różne znaczenia w różnych kulturach i tradycjach. 

RÓWNONOC JESIENNA WEDŁUG ASTROLOGII SZAMAŃSKIEJ

Na niebie ma miejsce niezwykłe wydarzenie, które ma związek z połączeniem męskości i kobiecości (Nawiasem mówiąc, opisując męskość i kobiecość, nigdy nie mówię o płci, ale o energiach. Jest wielu mężczyzn pracujących nad kobiecymi sprawami i vice versa). Wizerunek Sfinksa (przedstawianego jako lwica z głową faraona lub lew z głową kobiety) jest połączeniem konstelacji Lwa i konstelacji Panny.

Figura ta jest reprezentatywna dla zjawiska zachodzącego na niebie. Przez wieki gwiazdozbiór Lwa reprezentował energię Yang, “męską zasadę energii w jej maksymalnym rozszerzeniu”, “Jestem tym, kim jestem”. Lew ma niezależną i suwerenną tożsamość.

Tuż obok gwiazdozbioru Lwa znajduje się gwiazdozbiór Panny. Panna przez wieki była symbolem autonomicznej, suwerennej i niezależnej kobiecej zasady istnienia. Nie chodzi tu o kobietę jako matkę lub dziewczynę, która definiuje to, kim jest dzięki osobie, z którą jest, ani o przysłowiową pielęgniarkę, która opiekuje się innymi ludźmi, ale o aspekt pełnej kobiecości samej w sobie. Pierwotne znaczenie słowa “dziewica” nie oznaczało “brak seksu”, ale opisywało kobietę, która nie musiała być z nikim, aby wiedzieć, kim jest. Była kompletna.

Te dwie konstelacje znajdują się obok siebie.

Wrześniowa równonoc lub punkt zerowy Wagi astrologicznie symbolizuje równowagę między siłą męską i żeńską. Reprezentuje również tajemnicę partnerstwa i samego związku. Waga zadaje pytanie: “Jaka jest natura partnerstwa i związku?”. W tym dniu punkt zerowy Wagi znajduje się pomiędzy dwoma głównymi symbolami niebios: niezależnego i autonomicznego mężczyzny, Króla Słońca, Lwa, oraz autonomicznej i suwerennej zasady kobiecej, Panny. Stoją obok siebie, w punkcie równowagi.

Jest to punkt, w którym rozpoczyna się nowy rozdział interakcji między energią męską i kobiecą, w maksymalnej równowadze.

W sobotę, 23 września o godzinie 18.00 – Ceremonia Równonocy, podczas której odnaleziemy równowagę obu energii w nas. Podróż szamańska do konstelacji Lwa i Panny.

Koszt: 29,00 Euro.